VAŠE ZKUŠENOSTI


“Moje situace je o něco komplikovanější, než obvykle. Byla jsem nevidomá prvorodička plná strachu a obav, nejen z porodu, ale především, jak zvládnu pobyt v nemocnici a péči o miminko, navíc po plánovaném císařském řezu. 

Obrátila jsem se na Hanku s nestandartní prosbou, aby zastala nejen práci duly, ale i asistentky nevidomého. Očekávala jsem odmítnutí. Hanka mi však nabídla a následně poskytla zcela nadstandardní péči po celou dobu mé hospitalizace. Dokonce mě zaskočila výzvou, ať si s sebou vezmu vodicího psa, kterého obětavě venčila, krmila a rozveselovala. 

Mně pomáhala dnem i nocí, ať už rádoby drobnostmi jako podáním skleničky s vodou, tak nepřetržitou péčí o synka. Také a snad především mě držela nad vodou psychicky. Byla svědkem mého pláče i štěstí, zoufalství i nadšení. 

Můj stav zkomplikoval zápal plic a já nikdy nezapomenu, jak mi děťátko přidržovala u prsu, abych ho s oběma rukama na kapačkách mohla nakojit.

Hanička je můj anděl a nepřestanu osudu nikdy děkovat, že mi ji přistrčil do cesty. Už nyní se těším, až si s Hankou dáme druhé kolo. 
Děkuju, Hani. Mám tě ráda.”

- Monika P.“Netušila jsem na začátku, co vlastně od toho čekat. V mém okolí mám 50/50 lidí, kteří to naprosto nechápu a smějí se tomu, a další, které naopak využily takové úžasné ženy, nebo by moc rády, kdyby dříve mohly. S Haničkou jsem se setkala na prvním nezávazném pokecu a první, co mě úplně nakoplo, byly její rozzářeny oči a úsměv na rtech jen co si sedla. Když jsme se pak začaly jen tak bavit, co bych si představovala (já vlastně věděla úplný prd), tak mi krásně nastínila, co vše pro mě může udělat a v čem mi pomoci. Nenutila vůbec nic, v klidu vysvětlila všechny možnosti. Já se rozhodla pro porodní balíček HypnoPorod a zároveň i poporodní péči. Všechna setkání před porodem byla úžasná a plná smíchu. Jelikož jsem se dříve o tyto informace nezajímala, bylo skvělé se mít koho zeptat a nepřipadat si jako pitomec. Žádná otázka nebyla hloupá... a že jsem jich měla. A všechny podklady, co jsem dostala, videa a  samotná příprava k HypnoPorodu, byla krásná jízda plna klidu pohody a radosti. Zapůjčila mi šátky, rebozo, stoličku na napářku, připravila bylinky… Já si to fakt moc užila a i díky tomu si myslím, že jsem se na porod velice těšila a ani mě nenapadlo mít nějaké pochyby. 

Už od samého začátku porodu jsme byly na telefonu. Já se rozhodla rodit v Kroměřížské nemocnici, protože Prostějov je opravdu v tomto ohledu pozadu. Hanka byla celou dobu úžasná. Nejen jako doprovod, ale hlavně velká opora, úžasná ségra, co mi snad i dokázala číst myšlenky a zároveň neviditelný anděl, co byl vždy tam, kde jsem potřebovala. Dokázala na sále udělat úžasnou intimní atmosféru a celý jej provonět nádhernou vůní… na tu uvolňující masáž budu dlouho vzpomínat. S personálem nemocnice se dokázaly krásné sehrát. Stačilo natáhnout ruku a byla tam. Moc mi pomohlo, že jsem se jí mohla zeptat, když v té chvíli mozek nefungoval, co mi vlastně paní doktorka říkala. Zároveň nám udělala i krásné fotečky v mezičase, za což jsme ji vděčná, že má člověk na vše památku… Bylo skvělé ji tam mít i kvůli délce porodu a partnerovi, který byl velmi nervózní a mohl si na chvíli také oddechnout a nebál se, že jsem sama. Připravila poporodní bylinky na hojení... 

Následná poporodní péče byla také skvělá. V klidu jsme si prošly porod, rozebraly vše, co by mě trápilo. Laktační poradenství, pomoc se šátkem a nosítkem. A konečný rituál na konci šestinedělí... To bych přála každému, když nic jiného!!! Úžasná masáž, zavinování... Co ještě dodat? Za mě nejlépe investované peníze a i díky tomu si myslím, že jsem celé těhotenství byla v úplně pohodě a klidu. A ještě doplním, že Hanča vůbec nedodržovala čas konzultace a prostě dokud jsme měly co probírat, tak jsme mluvily. Tímto bych ji chtěla poděkovat za to, s jakým nadšením a láskou dělá svou práci, protože i díky ní bych nikdy nevypustila z pusy, že byl porod děs a už nikdy. Pokud budeme mít další Mimi, tak ji volám hned znovu.”

- Klára P.“S Hankou jsme se seznámili kvůli práci. Chvíli jsme spolupracovali a nakonec jsem se jí zeptala zda by mě nedoprovodila k porodu. Doma se na mě dívali zvláštně. Třetí porod a já k tomu potřebuju další osobu kromě manžela. Společně s Hankou jsem prošla přípravou hypnoporodu a bylo to skvělé. Během pohotovosti před porodem byla úžasná. Komunikovala se mnou denně, vše jsme řešili a čekali kdy se náš maličký rozhodne přijít za námi. Když se už se blížil porod jela s námi do porodnice, sice nás poslali domů, ale vše jsme zvládli. Hanka mě podpořila a i v noci byla se mnou doma, pomáhala s napářkou a podporou, že další den určitě pojedeme. No a jeli jsme. V den porodu jsme spolu komunikovali a já si zvládala kontrakce doma. Nakonec jsme se sešli v porodnici. Se vším mi pomáhala, byla tam když jsem potřebovala pomoc vstát, opřít se, dojít někam, myslela na všechno. Byla společníkem, kamarádkou, oporou. Která vyčkává až ji budete potřebovat a vždy bude po ruce. Bylo to skvělé a já ji za to moc děkuji ❤️ I manžel byl nakonec rád, že tam s námi byla. Pokud ještě nejste rozhodnuti tak Hanku doporučuji víc než na 100% ❤️”

- Kristýna P.“Vždy podporující, to je vlastně klíčové při přípravě na porod a při porodu. Nemůžu, než ji vynachválit. Je sympatická, pokaždé v dobré náladě, ale hlavně mi vyšla vstříc při všech setkáních, i když to se mnou nebylo lehké. Moc příjemné povídání při každé schůzce spolu s vyřešením aktuálního problému, masáž, půjčení reboza nebo psychická podpora. Kdyby bylo nějaké znovu, neváhám, je to úplně jiný porod, když je někdo tak empatický a i malá drobnost pomůže, když jde fakt do tuhého. Děkuji Hani.”


- Martina Ž.“Hanku jsme si vybrali s přítelem původně hlavně na domácí předporodní přípravu, jelikož jsme se nechtěli účastnit hromadného kurzu. Hanka přijela k nám domů, dovezla s sebou vše potřebné a krásně vše vysvětlila a odpovídala na naše všetečné dotazy. Ukázala nám, jak používat rebozo při porodu a vázání bříška v těhotenství. Moc se mi líbil její přístup a tak jsem využila ještě těhotenskou masáž těsně před porodem a hned druhý den po návratu z porodnice nosící a laktační poradenství. Kdyby bylo kdykoliv potřeba, vím, že bych Hanku oslovila znovu a příště bych určitě zvážila i doprovod k porodu. Strašně moc její práci doporučuju! Tuhle empatii a dobrou energii v těhotenství a po porodu rozhodně potřebujete :-)”


- Marie M.
"Hanka je opravdu člověk na svém místě
a jsem neuvěřitelně ráda, že jsem na ni jakožto na laktační poradkyni narazila, protože jsem měla s kojením problémy už od porodu. A jen díky ní a jejím vlídným slovům jsem vše zvládla, srovnala vše v hlavě a kojím doteď. A ona je stále mým rádcem a přítelem na telefonu a vím, že se na ni s důvěrou mohu obrátit i teď, když mi něco vrtá hlavou nebo si něčím nejsem jistá. Takže jí patří velké díky a díky bohu, že existují takové laktační poradkyně, jako je Hanka."

- Lucie V."Díky Haničce kojím naplno už skoro šestý měsíc.
V nemocnici byly sestry hodné, ale s kojením až tak nepomohly, takže jsme odcházeli domů s kojením, ale i s dokrmem umělým mlékem. Kontaktovala jsem na doporučení Hanku, přijela k nám domů, vše jsme probrali a do týdne jsme byli bez dokrmu. Pomohla mi pochopit, co miminko potřebuje a z čeho se vše odvíjí. To pro mě bylo obrovským přínosem. Hanička vás vyslechne a poradí ve spoustě věcí, co se miminka týče. I teď, nezřídka, Hance píšu o pomoc. Najdu u ní vyslechnutí, pochopení mého mimina i úlevu s čímkoli se zrovna potýkáme. Vzala s sebou šátky na vyzkoušení, protože si myslela, že by se mohly hodit, a měla pravdu. Než jsme šátek dovázali, malej v něm usnul a spal. A ne, miminko se tím nerozmazlí. Děkuji, Hani."

-Petra V.


"Děkuji Hance Zámečníkové za tu nejlepší on-line podporu
pro kojení při narození mé první dcery. Dcera hodně spala, nechtěla pít a nepřibírala. Hanka se věnovala mým dotazům ve dne v noci, podpořila mě opravdu skvěle. Její rady zafungovaly a vše jsme nakonec zvládly. Z počátečních problémů bylo dlouhé a krásné kojení. Všem maminkám mohu Hančino poradenství jen a jen doporučit. Získáte pocit jistoty a spokojené miminko. Haničko, moc si Tvé pomoci vážím a jsem za ni opravdu vděčná."

- Šárka A.


"Hanka má všechno,
co si jenom můžete od duly přát. Je velmi milá, lidská, laskavá a zároveň má kvalitní informace a je profesionální. Dokáže se na vás naladit během chvilky a cítíte, že jí můžete důvěřovat. S Hankou jsem měla on-line konzultaci a moc ji doporučuji všem, ať už těhotenství plánujete, chystáte se k porodu nebo chcete podpořit v kojení a další. Kdybychom od sebe nebydlely tak daleko, tak neváhám a beru si ji s sebou do porodnice! Moc děkuji za to, co děláte, jste člověk na správném místě!"

- Lucie Ž.


"Hanka je sluníčko,
rozzáří Váš den a konzultace s ní je jako jít na kafe s kamarádkou. V době covidové jsme se domluvily na procházce na čerstvém vzduchu a dostalo se mi přesně toho, co jsem potřebovala, uklidnit a poradit před nastávajícím porodem. Naprosto nenuceně a s milým přístupem. Haničko, ještě jednou děkuji za tuto zkušenost a přeji, aby ses již brzy mohla věnovat naplno svému snu, bude to pro rodičky veliká úleva a pomoc."

- Slávka P.


"Krásný dobrý den,
ozývám se s odstupem několika dnů od vaší návštěvy, abych vám mohla co nejsrdečněji poděkovat. Nejen za vaši milou návštěvu, ale i cenné rady a hlavně za to, že jste do mě vlila tolik pozitivního, abych se nemusela hroutit nad tím, jak jsem neschopná máma, když nemám mlíčko. Maličká je stále u prsů, mlíčko teče a za odměnu jsme si pořídili místo visítka správné nosítko ;-) Moc děkuji..."

- Denisa M.


"Hanka je velice milá a laskavá osoba s vřelým přístupem.
Její podpora a rady ohledně nošení miminka mi moc pomohly. Celá její návštěva mi dodala optimismus a sílu v poměrně náročném období šestinedělí. Miminko máme spokojeně navázané v šátku, a během skoro tříhodinové návštěvy Hanka přidala i mnoho dalších rad a tipů ohledně péče o miminko a mateřství.  Domluva na návštěvě byla velice rychlá, Hanka reagovala obratem. Ráda bych jí touto cestou poděkovala za práci, kterou dělá. Její služby mohu ostatním jen doporučit."

- Iveta Č."Děkuji paní Haničce za vlídný, přívětivý přístup.
Přesto, že bydlím v zahraničí, byla velmi ochotná se se mnou spojit a nejen téma kojení konzultovat na dálku přes internet, čehož si nesmírně vážím. Dokázala mi opravdu věcně, stručně, logicky a hlavně lidsky vysvětlit, jak je kojení propojené se vším ostatním, co se miminka týče (kontakt, nošení v šátku či nosítku, baby masáže, trpělivost, aj.), čímž mi pomohla pochopit konkrétní projevy a chování mého děťátka. Naplnila mé představy o laktační poradkyni, která ví, o čem mluví, a kojení nevnímá pouze jako příjem potravy. Její služby bych doporučila všem maminkám, které mají byť jen sebemenší pochybnosti o tom, že třeba nejsou dobrými maminkami. Paní Hanička Vám dodá sílu věřit, že jimi bezesporu JSTE!"

- Vendula O."Haničko, moc bych ti chtěla poděkovat
za možnost zúčastnit se tvého semináře na téma kojení. Bylo to poučné, přirozené a přátelské posezení ;-) Jsem moc ráda, že něco takového je pro nastávající i pro maminky již kojící. Je fajn vědět, že je s tebou možnost se domluvit na osobní návštěvu nebo jenom možnost zavolat, když nastane problém, nebo jen potřebuji poradit. S prvním dítětem jsem tuhle možnost neměla a bohužel jsem se plně nerozkojila. Ale teď s druhý prckem kojím plně od začátku, bez stresu. Děkuji :-)"


- Jana J."Přijela k nám usměvavá, sympatická mladá žena,
která mi dala dobré rady, ale hlavně inspiraci a otevřela mi v některých ohledech oči. Je pravdou, že tato návštěva byla dvouhodinová, ale s Hančiným usměvavým a zkušeným přístupem utekla jako voda. Moc jsem si to užila a velmi si vážím individuálního přístupu."


- Monika P.


___________________Děkuji vám za každou jednu vaši zpětnou vazbu!

Pokud chcete i Vy přidat Vaši zkušenost s mými službami, můžete ji sepsat jako komentář (níže na této stránce) a nebo mi ji napsat na e-mail hanka.laskyplne@gmail.com.

S láskou, Hanka :-)


4 komentáře:

 1. Paní Hanka mi zachránila nejkrásnější období mého života - kojení. Došla k nám domů (za LP z nemocnic musíte dojet, stres pro několika denní miminko i pro vás), vysvětlila, poradila, vyslechla, ukázala a dodala i jiné polohy pro kojení. I manžel si do teď pochvaluje radu, jak utišit malého, když je to špatné.
  Zeptá se i po čase, jak se vám daří a dá na sebe kontakt pro případné dotazy. Neodsoudí vás za to, že jste nevydrželi a dali láhev. Chce prostě spokojené miminko a maminku. Vřele doporučuji a děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za krásná slova! Jsem ráda, že jsem vás mohla podpořit a že se vám krásně daří :) Hanka

   Vymazat
 2. Párkrát jsem využila služeb paní Hanky formou online konzultací a můžu jen a jen doporučit.. Moc mi pomohla její slova podpory a vědomosti, které mi předala jsem využila :) děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc vám děkuji, jsem ráda, že jsem vám mohla pomoci :) Hanka

   Vymazat